„Ojczyzna - bliskie słowo W nim serca wszystkie”

Dnia 28 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 226. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, którą uświetnili swoja obecnością zaproszeni goście: ks. Prałat Józef Poręba, przewodnicząca Rady Rodziców – pani Beata Kijak oraz Pani dyrektor Centrum Usług Wspólnych- Marta Chrabąszcz, której Pani dyrektor Anna Fido pogratulowała objęcia nowego stanowiska i życzyła sukcesów w dalszej pracy.
Występ uczniów miął charakter montażu słowno – muzycznego, którego hasłem przewodnim był fragment wiersza: „
Ojczyzna - bliskie słowo, W nim serca wszystkie”. Celem tego wydarzenia było nie tylko przypomnienie tak ważnego w dziejach naszego kraju wydarzenia jakim było uchwalenie Konstytucji 3 Maja, ale również uświadomienie uczniom jak wspaniała i piękna jest nasza Ojczyzna, jej wzniosła historia i literatura. Wiersze przeplatane patriotycznymi piosenkami wzbogacił pokaz multimedialny do poruszającej serca piosenki Marka Grechuty.

Akademia przygotowana została przez uczniów klasy V a i V b pod kierunkiem Pani Marzanny Pikul, Pani Klary Wąż oraz Pana Kamila Banasia.

M. Pikul, K. Wąż