SKB Stopka w klasie 3e

W marcu uczniowie klasy 3 e wraz z wychowawczynią p. Lucyną Wróbel zaprosili do swojej klasy starsze koleżanki działające w SKB,,Stopka”. Uczennice pod kierunkiem opiekuna pani Małgorzaty Gawlik przygotowały bardzo ciekawe zajęcia , które miały na celu :

- dostrzeganie sytuacji zagrażających zdrowiu lub życiu w najbliższym otoczeniu

- nabycie umiejętności szybkiej oceny sytuacji zagrożenia, dostrzeganie konkretnych rozwiązań.

- nabycie umiejętności udzielania pierwszej pomocy w oparciu o ocenę sytuacji zagrożenia i rodzaju urazu.

Spotkanie miało charakter działań praktycznych. Uczniowie mieli okazję poćwiczyć na fantomie ustalony schemat udzielania pierwszej pomocy.

Uczniowie naszej szkoły już od najmłodszych lat oswajają się ze świadomością konieczności niesienia pomocy poszkodowanym. Uczą się odpowiedniego zachowania w razie zaistnienia wypadku, potrafią prawidłowo wezwać pomoc przez telefon oraz wykonać najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej. Dzięki takim zajęciom uczą się odpowiedzialności za siebie i innych.

L.Wróbel