X Jubileuszowy Turniej Szkół im. Mikołaja Kopernika

W czwartek, 6 kwietnia 2017 r. czteroosobowa drużyna uczniów naszej szkoły wzięła udział w X Jubileuszowym Turnieju Szkół im. Mikołaja Kopernika, który odbył się w Mikołajowicach, gm. Wierzchosławice.

To właśnie w tej szkole, dziesięć lat temu, po raz pierwszy spotkały się szkoły z terenu Małopolski noszące imię zacnego Polaka. Co roku szkołom kopernikowskim towarzyszy idea wzajemnego poznania się i wymiany doświadczeń. Atmosfera turnieju zawsze sprzyja dobrej zabawie oraz odkrywaniu ciekawostek z życia Mikołaja Kopernika.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Iga Kądzielawa kl. IV a, Mikołaj Talanda kl. IV a, Julia Kądzielawa kl. V b, Kacper Ciombor kl. V b, która zajęła wysokie czwarte miejsce, tuż za ścisłym podium. W czasie trwania konkursu uczniowie musieli wykazać się wiedzą, refleksem, sprawnością fizyczną oraz kreatywnością. W przyszłym roku organizatorem imprezy będzie szkoła w Jaworznej k. Limanowej.

Nasz wyjazd do Mikołajowic mógł odbyć się dzięki wsparciu Pana Burmistrza Krzysztofowa Kaczmarskiego, któremu serdecznie dziękujemy za umożliwienie dzieciom udziału w jubileuszowym turnieju.

M.Gawlik, M.Pikul