Konkurs Palm Wielkanocnych – zajęcie I miejsca przez klasę II b

z bukszpanu, gałązek,

kwiatuszków i wstążek.

Dajemy Wam palmy w darze,

bo tak stary zwyczaj karze”

Uczniowie klasy 2b wraz z rodzicami oraz wychowawczynią p. Dorotą Gubernat Mikos po raz drugi wzięli udział w XIV Parafialnym Konkursie Palm Wielkanocnych w Dąbrowie Tarnowskiej zajmując najwyższe miejsce na podium.
Celem konkursu jest kultywowanie tradycji naszego regionu związanych z Wielkanocą, popularyzacja twórczości ludowej, przekazywanie i rozwój zdolności i umiejętności artystycznych, uświetnienie pięknych uroczystości kościelnych.
Tegoroczna palma wykonana była z barwnych bibułowych kwiatów, wierzbowych gałązek, bukszpanu, suszonych kwiatów i ziół i mierzyła 4 metry i 20 centymetrów. Uczniowie wraz   z rodzicami wykonali przepiękne kwiaty różnego rodzaju: maki, tulipany, krokusy, słoneczniki, astry…, które były motywem przewodnim palmy. Dzięki zaangażowaniu całej społeczności klasowej: dzieci i rodziców udało nam się wykonać niezwykle barwną , przepełnioną kwiatami kompozycję . Uwieńczeniem naszej pracy było zajęcie pierwszego miejsca i było zadośćuczynieniem w niemały trud jaki wszyscy włożyli w wykonanie tej wielkości kompozycji.

D.Gubernat-Mikos