IV Międzyszkolny Konkurs Muzyczny „Meloman”

W ostatni czwartek marca odbył się w naszej szkole IV Międzyszkolny Konkurs Muzyczny „Meloman”. W tym roku w nowej odsłonie jako JAZZ MELOMAN. Motywem przewodnim konkursu była muzyka i postać Krzysztofa Komedy.

Gimnazjaliści i uczniowie dąbrowskich szkół podstawowych otrzymali wcześniej płytę z nagraniami 30 jazzowych utworów. Podczas konkursu zadaniem uczestników było rozpoznanie 20 losowo wybranych kompozycji oraz bezbłędne zapisanie tytułu oraz imienia i nazwiska wykonawcy lub kompozytora. Oprócz tego musieli wykazać się wiedzą z zakresu historii jazzu oraz życia i twórczości Krzysztofa Komedy.

Na zwycięzców czekały wspaniałe nagrody ufundowane przez Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej Panią Annę Fido.

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni płytami z muzyką jazzową. Uczniowie wyróżnieni otrzymali ponadto tzw. „powerbanki”. Natomiast uczniowie, którzy zajęli I, II, III, IV miejsce, otrzymali płyty z muzyką jazzową, albumy i książki o jazzie oraz wysokiej jakości sprzęt muzyczny.

A oto najlepsi z najlepszych:

I m. Anna Korzec PSP nr 2 199   punktów
 II m. Nikodem Głowacz PSP nr 2 196   punktów
 III m. Zuzanna Ostręga PSP nr 2 195   punktów
 IV m. Oskar Osak PSP nr 1 193   punktów

Wszystkim Uczestnikom serdecznie gratulujemy, a Opiekunom przygotowującym uczniów do konkursu bardzo gorąco dziękujemy !

Zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym!

Organizatorki:
p. Monika Guzik-Skirzyńska,