Pożegnanie dyrektora Mariana Gajdy w naszej szkole

Dnia 23 marca 2017 r. odbyła się uroczystość pożegnania Dyrektora ZOSiPu, nauczyciela i wieloletniego Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2, Pana Mariana Gajdy, który w tym roku odchodzi na zasłużoną emeryturę.. Grono pedagogiczne, pracownicy szkoły oraz uczniowie naszej szkoły zebrali się na uroczyście przystrojonej sali gimnastycznej przez opiekunki Samorządu Uczniowskiego – Panie: Dianę Dydę, Ewę Kmieć oraz Panią Klarę Wąż, aby podziękować za lata pracy na rzecz Dwójki oraz za pamięć oraz wsparcie podczas wytężonej pracy na stanowisku dyrektora w dąbrowskim zespole obsługi szkół.
Uroczystość rozpoczęła się od przemowy dyrektora szkoły, Pani Anny Fido, która podkreśliła, że wdzięczność wobec ludzi zasłużonych w pracy nauczycielskiej jest wyznacznikiem do pielęgnacji szczytnych tradycji w kształceniu dzieci i młodzieży, a co w dalszej konsekwencji wspomaga rozwój w kierunku nowoczesności i innowacyjności. Należy łączyć te dwa kierunki i wyciągać z nich to, co najlepsze dla dobra uczniów i szkoły – to daje gwarancje rozwoju i zadowolenia absolwentów.
Następnie za pamięć i przygotowanie pożegnania podziękował Dyrektor Pan Marian Gajda wskazując, że mimo upływu czasu, wspomina jak wielu już zasłużonych dziś nauczycieli było jeszcze bardzo młodymi ludźmi rozpoczynającymi dopiero pracę pod jego skrzydłami. Jako przyszły emeryt zauważył, że 44 lata minęły bardzo szybko, ale wiele zostało zrobione, a kolejne pokolenia mogą uczyć się od poprzedników działania we wspólnocie, solidarności i przede wszystkim – ofiarnej pracy. Następnie odbyła się część artystyczna. W inscenizacji kabaretowej przygotowanej przez Pana Sławomira Batora uczniowie klasy szóstej „b” wcielili się w postaci dyrektora Gajdy i jego nauczycieli, a chórek z kółka muzycznego działającego pod kierunkiem Pana Kamila Banasia zaśpiewał z animuszem piosenkę „Kto za tobą w szkole ganiał” z repertuaru Czerwonych Gitar. Po wszystkim uczniowie rozeszli się do klas. W przygotowanie uroczystości włączyły się także panie: Małgorzata Gawlik, Jadwiga Miś, Marzanna Pikul, Marzena Rzepka.

S.Bator