Konkurs muzyczny „Meloman”w nowej odsłonie!

Tegoroczna edycja znanego muzycznego konkursu „Meloman” organizowanego w naszej szkole od 9 lat przez panie: Monikę Guzik-Skirzyńską oraz Ewę Więcek, przebiega pod hasłem Jazz, a główną postacią jest wybitny polski jazzman Krzysztof Komeda.
W piątek, 2 marca odbył się pierwszy etap konkursu. Wystartowało 22 uczniów z klas 4-6.

KONKURS MUZYCZNY - JAZZ MELOMAN 2017 -ETAP SZKOLNY
imię i nazwisko ucznia klasa ilość punktów
Anna Korzec 6a 119 Uczniowie przechodzący do 2 etapu :) Gratulujemy!
Nikodem Głowacz 5a 115
Oliwia Karaś 4b
Mikołaj Łabuz 4b
Paulina Zofia Kmieć 4b

Uczniowie wcześniej otrzymali płytę z nagraniami 30 jazzowych utworów. Zadaniem uczestników było rozpoznanie 15 losowo wybranych kompozycji oraz bezbłędne zapisanie tytułu oraz imienia i nazwiska wykonawcy lub kompozytora. Do zdobycia było 120 punktów. Do drugiego międzyszkolnego etapu przechodzi 5 osób z największą ilością punktów. Jest również lista rezerwowa, na wypadek niespodziewanej absencji ucznia w dniu konkursu.
Drugi etap odbędzie się 30 marca 2017r. o godzinie 9.00 w naszej szkole.

Jak co roku biorą w nim udział uczniowie z zaprzyjaźnionych dąbrowskich szkół: Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1, Gimnazjum nr 1 oraz Gimnazjum nr 2.
Na tym etapie konkursu oprócz testu rozpoznawania utworów ze słuchu, obowiązuje test wiedzy z zakresu historii jazzu oraz życia i twórczości Krzysztofa Komedy.
Na uczestników drugiego etapu czekają wspaniałe nagrody: sprzęt audio, słuchawki bezprzewodowe, „powerbanki”, książki o muzyce i oczywiście płyty z muzyką wysokiej klasy!
Żaden uczestnik nie wyjdzie bez nagrody!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY I ŻYCZYMY SUKCESÓW!

Organizatorki: Monika Guzik-Skirzyńska, Ewa Więcek.