Etap szkolny konkursu recytatorskiego zakończony!

Dnia 27 lutego 2017 roku odbył się w naszej dwójce etap szkolny XIX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Marii Kozaczkowej. Wszystkich uczniów biorących udział było aż jedenaścioro:

1. Anna Korzec 6a

2. Aleksandra Wąż 5a

3. Alicja Kozaczka 5a

4. Julia Kądzielawa 5b

5. Gabriela Morawiec 5b

6. Kacper Wąż 4a

7. Mikołaj Talanda 4a

8. Sebastian Mol 4a

9. Kinga Marusak 4a

10. Iga Kądzielawa 4a

11. Gabriela Basta 4a

Po długo trwających eliminacjach i chyba jeszcze dłużej trwających obradach szkolnej komisji konkursowej udało się wyłonić zwycięzców:

I miejsce ex aequo Julia Kądzielawa 5b i Kacper Wąż 4a

II miejsce Kinga Marusak 4a

III miejsce Anna Korzec 6a

Jury w składzie: pani Monika Guzik-Skirzyńska, pani Diana Dyda oraz pani Marzanna Pikul wyrażają głęboką radość, że tylu uczniów - przedstawicieli klas czwartych spróbowało swoich sił i prezentowało wyuczone przez siebie utwory naszej regionalnej artystki. To bardzo dobrze wróży na przyszłość i daje nam pewność, że uczniów o głębszej wrażliwości przybywa. W przyszłości będzie dzięki temu więcej chętnych serc do prezentacji poezji na różnych konkursach artystycznych. Zwycięzcom więc gratulujemy, a pozostałym życzymy wytrwałości i aby się nie zrażali – droga do sukcesu, zwłaszcza w przypadku pięknego deklamowania utworów lirycznych, bywa drogą wyboistą i naznaczoną wieloma nieudanymi próbami. Wytężona praca i upór z pewnością staną się przyczyną przyszłych zwycięstw!

S.Bator