I Powiatowy Konkurs Czytelniczy ,,W Świecie Książek”

15 lutego 2017 r. w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim odbył się I Powiatowy Konkurs Czytelniczy ,,W Świecie Książek” – wiersze J. Brzechwy oraz baśnie H.Ch. Andersena.

Konkurs miał na celu m.in.: rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci oraz rozbudzanie motywacji czytania i rozwijania umiejętności odbierania dzieł literackich.

Uczniowie klas 1-3 zmierzyli się z twórczością Jana Brzechwy. Losując pytania związane z wierszami zawartymi w książce ,,Brzechwa dzieciom”, udzielali na nie ustnych odpowiedzi. Uczniowie klas 4-6 zmierzyli się z pisemnym testem dotyczącym znajomości baśni H.Ch. Andersena.

Wielki sukces w pierwszej edycji tego konkursu odniosły uczennice reprezentujące naszą szkołę.

W kategorii klas 1-3:

I miejsce zajęła Kamila Warias          ucz. kl.3e

III miejsce zajęła Nadia Warias         ucz. kl.3a

W kategorii klas 4-6:          II miejsce zajęła Emilia Kozik              ucz. kl.6b

Kamilce, Nadii i Emilce serdecznie gratulujemy sukcesu !

L.Wróbel