Jabłko dla każdego

Porcja pozytywnej energii zawitała w mury naszej szkoły dzięki zarejestrowaniu przez Dyrektora Szkoły p. Annę Fido do ARR.

Od poniedziałku do piątku odbywała się dystrybucja jabłek pozyskanych od Agencji Rynku Rolnego przy współpracy z p. Piotrem Gubernatem pod hasłem "Jabłko dla każdego". Tydzień ten został tak zaplanowany, aby jabłka trafiły do szerokiej grupy odbiorców - zarówno do uczniów, jak i rodziców oraz pracowników szkoły.

W akcję włączyło się Szkolne Kółko Kulinarne "Gotuj z pasją", które promowało wśród rówieśników, przedszkolaków, seniorów, pracowników szkoły i odwiedzających szkołę gości, zdrowy styl życia i zdrowe odżywianie. Na tablicy edukacyjnej " Jedzmy jabłka na zdrowie" prezentowaliśmy ciekawe informacje o korzyściach płynących z spożywania owoców i warzyw. Do jedzenia jabłek zachęcali mali kucharze, którzy w sprytny sposób obdarowywali odwiedzających siatkami jabłek. Rozdysponowane owoce były znakomitej jakości, smaczne, soczyste i świeże – tak twierdzą ich konsumenci. W holu szkoły pojawiła się okazała "jabłonka" oraz stoisko ze zdrowymi, rumianymi jabłuszkami. Bo przecież jabłka to fantastyczne owoce najpopularniejsze w Polsce. Większość traktuje je jako zwykły i pospolity owoc, nie wiedząc za wiele o jego zaletach. Tan owoc posiada mnóstwo witamin oraz błonnik, a wartość odżywcza w zupełności pokrywa 1 z 5 zalecanych porcji świeżych owoców.

Nie zabrakło także piramidy jabłek, która pozostanie jeszcze przez kilka dni, aby każdy, kto będzie miał ochotę mógł się poczęstować. Za naszym pośrednictwem, jabłka otrzymali również wszyscy partnerzy z gminy Dąbrowa Tarnowska współpracujący z naszą szkołą.

Jest to kolejne działanie podjęte przez PSP nr 2 w celu upowszechniania profilaktycznych zachowań prozdrowotnych i propagowanie zdrowego odżywiania.

M.Gawlik