"Dzień Zdrowego Śniadania"

sniadanie8 listopada - "Dzień Zdrowego Śniadania" , tego dnia przedszkolaki odwiedziła pani Agata higienistka szkolna, która poprowadziła pogadankę o prawidłowym odżywianiu, celem której było uświadomienie dzieciom, jak ważne jest spożywanie rano zdrowego posiłku. Dzieci poznały 12 zasad zdrowego odżywiania się oraz przypomnieli reguły zachowania się przy stole. Obejrzały film edukacyjny "Zuzka i piramida żywienia" i wysłuchały baśni "O księżniczce Alince i rycerzu Witaminku". Udział naszych przedszkolaków w programie „Dzień zdrowego śniadania” z pewnością przyczynił się do zwiększenia świadomość dzieci i rodziców, na temat roli śniadania w życiu dziecka dla jego prawidłowego funkcjonowania.