Dzień Marchewki

marchewka przedszkole

Będzie zdrowy każdy zuch,
gdy marchewkę je za dwóch!
U Kubusia dziarska mina,
bo marchewkę co dzień wcina.
5 kwietnia w naszych oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy Dzień Marchewki. W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo. Wszystkie działania zaplanowane przez wychowawców na ten dzień były tematycznie związane z marchewką oraz zdrowym odżywianiem. Przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawych informacji o marchewce – że jest bardzo zdrowa, zawiera wiele cennych witamin i składników odżywczych. Następnie dzieci wykonały piękne prace plastyczne, z główną bohaterką dnia- marchewką. Na koniec dnia wypiły przygotowany przez nich samych i panie sok marchewkowo-jabłkowy i zjadły na podwieczorek ciasto marchewkowe. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą piękne zdrowe i uśmiechnięte. Celem tego dnia było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców jako darów natury na przykładzie marchewki, rozwijanie umiejętności współdziałania w zespole oraz zapoznanie dzieci ze sprzętem gospodarstwa domowego - sokowirówką i robotem kuchennym. Dzięki takim działaniom uczymy dzieci już od najmłodszych lat zainteresowania własnym zdrowiem i potrzebą prawidłowego odżywiania się.