IV Przegląd Piosenki Religijnej „Śpiew otwiera niebo”

25 listopada 2016 r. w Dąbrowskim Domu Kultury odbył się
IV Powiatowy Przegląd Piosenki Religijnej Śpiew otwiera niebo.Uczestnicy śpiewali dowolną piosenkę religijną, gdyż taka była tematyka tegorocznego konkursu. Przegląd miał na celu propagowanie kultury muzycznej, międzyszkolną integrację uczniów, pobudzenie do aktywności twórczej oraz wyszukiwanie młodych talentów.  Naszą  szkołę reprezentowali:

Soliści: Karolina Kijak z kl. 1a, zaśpiewała piosenkę pt. „Na drugi brzeg”.
Adrianna Kopała z kl. 2c, śpiewając piosenkę pt. „Alleluja” zajęła III miejsce.
Julia Kądzielawa z kl. 5 b wykonała piosenkę pt. „Twoja miłość” zajmując III miejsce.

Zespoły wokalne:Zespół „Promyczki” z kl. 1b w składzie: Marcelina Kogut, Emily Dziura, Anna Skrok-Wolska, Mikołaj Stankiewicz i Tymoteusz Minorczyk, zaśpiewał piosenkę pt. „Na drugi brzeg” i zajął II miejsce.
Zespół „Iskierki” z kl. 2a w składzie : Weronika Janczak, Emilia Lewandowska, Wiktoria Pagos, Wiktoria Sas, Daria Stefańczyk i Adam Stec zaśpiewał piosenkę pt. „Serduszko” zajmując III miejsce Zespół „Ciepły Deszcz” - Aleksandra Wąż, Gabriela Mol, Julia Kądzielawa, Gabriela Morawiec , Sylwester Warias i Michał Lis, zaśpiewał piosenkę pt. „Schowaj mnie” i zajął III miejsce.
Uczestników do konkursu przygotowali: Barbara Stępnik, Renata Klimek, Ewa Więcek, Agnieszka Śliwa i Kamil Banaś.

E.Więcek, K.Banaś