Tajemnica grobu Kopernika

W poniedziałek, 21 listopada br. grupa 92 uczniów z klas 3-6 obejrzała w krakowskim kinie Kijów film dokumentalny "Tajemnica grobu Kopernika"
w reżyserii Michała Juszczakiewicza - aktora
i scenarzysty, który zdobył popularność jako prowadzący program "Od przedszkola do Opola". Film pokazywał proces prac archeologicznych, które prowadzone na przestrzeni 5 lat w katedrze we Fromborku miały na celu wskazanie miejsca pochówku Mikołaja Kopernika. Po seansie uczniowie mieli możliwość porozmawiania z reżyserem oraz zadania nurtujących ich pytań dotyczących patrona naszej szkoły. Na zakończenie tej edukacyjnej wycieczki wszyscy posilili się w restauracji McDonald's i zadowoleni wrócili do domów.

D.Dyda