Klasowy Mistrz BRD - wybrany

Jak co roku w naszej szkole odbył się "Konkurs wiedzy BRD" dla uczniów kl. IV - VI, który przebiegał nieco w innym kształcie. Test składający się z 25 pytań pisali wszyscy uczniowie. Zawierał on pytania zarówno z przepisów ruchu drogowego, znajomości znaków drogowych, pierwszeństwa przejazdu przez skrzyżowanie, jak również udzielania pierwszej pomocy. Pytania wcale nie były łatwe, a w niektórych klasach rywalizacja była tak wyrównana, że o zwycięstwie zadecydowała dopiero dogrywka. Spośród wszystkich uczniów wyłoniliśmy KLASOWYCH MISTRZÓW BRD, którymi zostali:

klasa IV a - Kacper Wąż

klasa IV b - Piotr Bąk

klasa V a - Kacper Marek

klasa V b - Jakub Podgórski

klasa VI a - Paulina Reczek

klasa VI b - Emilia Kozik

klasa VI c - Igor Curyło

Wszystkim zwycięzcom serdecznie GRATULUJEMY!!!!

Celem konkursu było popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach,  kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu. Konkurs odbył sie w ramach ogólnopolskiej akcji "Odblaskowa Szkoły", do której przystąpiliśmy już kolejny raz.

M. Wódka, M.Gawlik