Apel z okazji XVI Dnia Papieskiego

18 października 2016 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji XVI Dnia Papieskiego. „Bądźcie świadkami miłosierdzia” to temat przewodni tegorocznego Dnia Papieskiego.
Ojciec Święty Jan Paweł II był niewątpliwie Papieżem Miłosierdzia. Uczył nas, że powinniśmy być apostołami i świadkami Bożego Miłosierdzia. Jan Paweł II mówi o „wyobraźni miłosierdzia”, potrafiącej ujrzeć potrzebującego człowieka.
Świadek miłosierdzia ma świadczyć słowem i czynem. Świadectwo miłosierdzia jest szczególnie ważne wobec tych, którym brak dobroci, miłości, zgody.
Uczniowie kl. 5a i 5b pod kierunkiem p. Małgorzaty Kmieć i ks. Rafała Ciecieręgi oraz przy współpracy s. Magdaleny z grupą Dzieci Maryi przybliżyli nauczanie papieża o miłosierdziu.

M. Kmieć

Jednym z głównych wymiarów pontyfikatu św. Jana Pawła II było ukazywanie zarówno Kościołowi jak i światu Boga, który jest bogaty w miłosierdzie. Jan Paweł II napisał encyklikę o Bożym Miłosierdziu. Ojciec Święty pisał, że miłosierdzie Boże to taka szczególna i jedyna miłość Boga, która jest bardzo cierpliwa i łaskawa, która przebacza nawet największym grzesznikom ponieważ jest mocniejsza niż grzech.

M. Kmieć