Przedłużenie ważności certyfikatu " Szkoła Promująca Bezpieczeństwo"

13 października 2016 roku w trakcie uroczystości z okazji DEN Dyrektor Szkoły Anna Fido przyjęła z rąk mł. inspektora Marka Banasia - zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej przedłużenie ważności certyfikatu " Szkoła Promująca Bezpieczeństwo". Przedłużenie certyfikatu to nie tylko wyróżnienie, ale przede wszystkim obowiązek dalszych działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa w szkole.

Warunkiem przedłużenia ważności certyfikatu było uzyskanie pozytywnego wyniku z ponownego audytu. Szkoła spełniła te warunki i uzyskała prawo do posługiwania się certyfikatem przez najbliższe 5 lat.

Szkoła posiadająca Certyfikat zobowiązana jest do dbania o bezpieczeństwo osób i mienia w swoim obiekcie, a także w jego najbliższym otoczeniu. Poprawy stanu bezpieczeństwa i podnoszenia poczucia bezpieczeństwa osób tam przebywających, a także do stałego monitorowania procesów związanych z realizacją projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa. Po upływie 5 lat w 2021 roku możemy ubiegać się o tytuł Lidera Projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa.

Wyróżnienie to jest zwieńczeniem pracy wielu osób (dyrekcji, nauczycieli, uczniów rodziców, partnerów) zaangażowanych w poprawę bezpieczeństwa dzieci.

koordynator projektu Małgorzata Gawlik