Wolontariusze PSP nr 2 wspierają akcje Podziel się posiłkiem

Podziel się Posiłkiem to program społeczny zainicjowany przez firmę Danone. W ramach programu Federacja Polskich Banków Żywności wraz z zrzeszonymi Bankami Żywności zorganizowała ogólnopolską zbiórkę żywności, do której dołączyli wolontariusze Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 z Dąbrowy Tarnowskiej pod opieką p. Małgorzaty Gawlik, p. Małgorzaty Kmieć oraz p. Justyny Wójtowicz. Akcja odbyła się dzięki życzliwości właścicieli sklepu Groszek – p. Żanecie Smolik oraz Państwu Adamowi i Annie Runo. Głównym celem programu jest przyczynienie się do wydania jak największej liczby posiłków najbardziej potrzebującym dzieciom w Polsce, by mogły zdrowo się rozwijać i pełniej żyć. Chcemy także uświadamiać i mobilizować do działania społeczeństwo lokalne na rzecz zapobiegania niedożywianiu, zwłaszcza dzieci. Zbiórka odbyła się w ostatni weekend września tj. 23-24.09.2016 r. Zebrane produkty przekazaliśmy  organizacjom i instytucjom, które na co dzień zajmują się dożywianiem dzieci. Dzięki wsparciu całej społeczności lokalnej udało nam się zebrać ponad 540 kg żywności.

Wszystkim, którzy pomogli i wsparli akcję - serdecznie dziękujemy!

M.Gawlik, M.Kmieć, J.Wójtowicz