Wycieczka do Kolbuszowej klasy 2b i 2e

23 września br. klasa 2b i 2e wraz
z wychowawcami: p. Dorotą Gubernat- Mikos
i p. Justyną Wójtowicz była na wycieczce
w skansenie w Kolbuszowej. Celem wycieczki było kształtowanie i budzenie u uczniów przywiązania do rodzinnego krajobrazu
i dziedzictwa kulturowego regionu.

Skansen w Kolbuszowej to urokliwe wsie
z przełomu XIX i XX wieku. Prezentują kulturę Lasowiaków i Rzeszowiaków, zamieszkujących niegdyś teren północnej części obecnego województwa podkarpackiego.

Dzieci miały możliwość zwiedzić dawne chłopskie chaty lasowiackie i budynki gospodarcze, młyny, oglądnąć  sprzęty, jakimi posługiwali się ludzie. Zobaczyły także szkołę sprzed 100 lat.

Podczas wycieczki uczniowie brali udział w zorganizowanych zajęciach „Gry i zabawy dawniej..”. Przed wyjazdem w drogę powrotną większość osób kupiła pamiątki. Było ciepło, słonecznie i bezwietrznie, wobec tego dzieci zażyły również zabawy na świeżym powietrzu.

J.Wójtowicz