W dniach 18, 19, 20 kwietnia o godzinie 9:00 odbędzie się egzamin gimnazjalny.
Uczniowie klas I – VII oraz II gimnazjum nie mają zajęć dydaktycznych. Sprawowana jest opieka wychowawcza
w godzinach od 6:45 do 16:30 w budynku szkoły przy ulicy Matejki 8. Zwracamy się z prośbą do Rodziców, aby poinformowali przez wychowawców chęć uczestniczenia w w/w zajęciach, jak również korzystania ze stołówki szkolnej.
Uczniowie klas III gimnazjalnych do szkoły przychodzą na godzinę 8:15 – odpowiedzialni wychowawcy klas III gimnazjum.
8.15 – uczniowie klas III g oraz nauczyciele pracujący w komisjach gromadzą się w auli na spotkanie
z dyrektorem szkoły,
8.25 – rozejście się uczniów do sal.
Każda część egzaminu jest przeprowadzana innego dnia. Część humanistyczna
i matematyczno-przyrodnicza trwa po 150 minut.
Egzamin z zakresu języka polskiego i z zakresu matematyki trwa po 90 minut, a z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie i z zakresu przedmiotów przyrodniczych trwa po 60 minut. Część egzaminu z języka obcego nowożytnego trwa 60 minut na każdym z poziomów: podstawowym i rozszerzonym.
1. część humanistyczna – 18 kwietnia 2018 r. (środa) z zakresu historii i wiedzy
o społeczeństwie – godz. 9:00 z zakresu języka polskiego – godz. 11:00
2. część matematyczno-przyrodnicza – 19 kwietnia 2018 r. (czwartek) z zakresu przedmiotów przyrodniczych – godz. 9:00 z zakresu matematyki – godz. 11:00
3. język obcy nowożytny – 20 kwietnia 2018 r. (piątek) na poziomie podstawowym – godz. 9:00 na poziomie rozszerzonym -godz. 11:00
Poszczególne zakresy egzaminu rozdzielone są przerwą, podczas której uczniowie będą mieli zapewniony przez szkołę posiłek i ciepły napój, który będzie przygotowany dla nich w jadalni i świetlicy przy
ul. Zaręby 22.
Każdy zdający powinien mieć na każdym zakresie lub poziomie odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego długopis (lub pióro) z czarnym tuszem (atramentem) przeznaczony do zapisywania rozwiązań (odpowiedzi).
Dodatkowo na egzaminie z matematyki każdy zdający powinien mieć linijkę. Rysunki – jeżeli trzeba je wykonać – zdający wykonują długopisem. Nie wykonuje się rysunków ołówkiem (rysunki wykonane ołówkiem nie podlegają ocenie).
Na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno także przynosić i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.
Uczeń, który jest chory, może korzystać w czasie trwania egzaminu gimnazjalnego ze sprzętu medycznego i leków koniecznych ze względu na chorobę, pod warunkiem że taka konieczność została zgłoszona przewodniczącemu zespołu egzaminacyjnego przed rozpoczęciem danej części egzaminu gimnazjalnego.
Zdający mogą również wnieść do sali egzaminacyjnej małą butelkę wody. Podczas pracy z arkuszem egzaminacyjnym butelka powinna stać na podłodze przy nodze stolika, aby uczeń przypadkowo nie zalał materiałów egzaminacyjnych.
Zdający powinni mieć przy sobie dokument stwierdzający tożsamość (np. legitymację szkolną) i okazać go w razie potrzeby.
Aby ukończyć gimnazjum uczeń musi przystąpić do egzaminu, w przypadku choroby uczeń przystępuje do egzaminu w terminie dodatkowym ustalonym przez OKE (na podstawie zaświadczenia lekarskiego o przebytej chorobie).
Życzymy uczniom powodzenia!
8:15 – zbiórka w auli, chwila relaksu, odprawa
8:45 – losowanie miejsc
9:00 – rozpoczęcie egzaminu
10:00 – przerwa (posiłek)
11:00 – druga część egzaminu