Święto Drzewa połączone z Dniem Odblaskowym

W środę, 11 października, tradycyjnie już obchodziliśmy Święto Drzewa. W tym roku zostało ono połączone z Dniem Odblaskowym. Uczniowie klas 4b i 4c pod kierunkiem wychowawców, p. Kamila Banasia i p. Ewy Kmieć, przygotowali z tej okazji apel, który przypomniał wszystkim uczniom, jak ważne są w naszym życiu drzewa, jak należy zachowywać się w lesie i dlaczego trzeba szanować przyrodę. Nie obyło się także bez akcentów odblaskowych w związku z działaniami prowadzonymi w ramach programu „Odblaskowa Szkoła”, nad którymi czuwała p. Małgorzata Gawlik. Sala gimnastyczna została udekorowana transparentami z hasłami zachęcającymi do noszenia odblasków, zaś uczniowie biorący udział w apelu wystąpili w kamizelkach odblaskowych. Swoją obecnością na apelu zaszczycił nas p. Stanisław Ryczek, Zastępca Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej. Na uroczystości pojawili się także przedstawiciele lokalnych mediów, którzy obserwowali całe wydarzenie oraz przeprowadzili wywiady z Panem Burmistrzem, z Panią Dyrektor i z uczniami naszej szkoły. Po apelu zgodnie z kilkuletnią tradycją zostało zasadzone drzewo, któremu nadano imię Stopek.

E.Kmieć, K.Banaś, M.Gawlik