Wycieczka do Sejmu RP

25 października 2017 roku na zaproszenie Posła na Sejm RP Pana Wiesława Krajewskiego przedstawiciele uczniów ze wszystkich szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych z gminy Dąbrowa Tarnowska wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Głównym celem wyjazdu było zwiedzenie Sejmu i Senatu. Uczniowie mieli możliwość uczestnictwa w obradach Sejmu, w czasie których zostali przywitani jako uczniowie gminy Dąbrowa Tarnowska wraz z opiekunami przez Panią Marszałek Małgorzatę Kidawę - Błońską. Posłowie akurat obradowali na temat oświaty. Przemawiała też Pani Anna Zalewska - Minister Edukacji Narodowej. Z sali obrad korytarzami sejmowymi Poseł poprowadził dzieci do gmachu Senatu, a następnie do Sali Kolumnowej, gdzie spotkali wielu znanych im polityków, których do tej pory mogli oglądać tylko w TV. Po zakończeniu zwiedzania Pan Poseł Krajewski zaprosił wszystkich uczestników wycieczki na pyszny obiad wraz z deserem do Restauracji Sejmowej. Na pożegnanie uczniowie otrzymali upominki. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Warszawy pod przewodnictwem Pana Karola Karasiewicza, który na co dzień pracuje w Muzeum Powstania Warszawskiego. Pan przewodnik w sposób wyjątkowo ciekawy przeniósł młodych dąbrowian w czasy dawnej Warszawy, dużo opowiadając o Powstaniu Warszawskim. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Anna Fido, Iwona Derus, Paweł Golemo, Paweł Mikos, natomiast wyjazd koordynowała Dyrektor CUW Pani Marta Chrabąszcz. Uczestnicy wyjazdu wrócili zadowoleni i wdzięczni Posłowi na Sejm RP Panu Wiesławowi Krajewskiemu za zorganizowanie tak ciekawej i pouczającej wycieczki, która w całości została przez Niego sfinansowana.

A.Fido