XI Festynie BRD w hali TOSiR w Tarnowie

6 października 2017 roku uczniowie klasy I a reprezentowali naszą szkołę na XI Festynie BRD, który odbył się w hali TOSiR w Tarnowie i przebiegał pod hasłem „Bądź bezpieczny maluchu w drogowym ruchu”. Celem spotkania była edukacja najmłodszych uczestników ruchu drogowego poprzez zabawę.
Festyn został zorganizowany przez Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie. Dzieci brały udział w różnych konkurencjach: bieg z policyjnym lizakiem i policyjną czapką, jazda na rowerze po wyznaczonym torze, wyścigi gokartów, przeciąganie liny, układały z puzzli na czas znak drogowy, odpowiadały na pytania dotyczące wiedzy o ruchu drogowym oraz zobaczyły jak należy udzielać pierwszej pomocy. Atrakcją Festynu były gokarty, sprzęt policyjny oraz spotkanie z pluszowym Inspektorem Wawelkiem.
Na zakończenie festynu otrzymaliśmy dla naszej szkoły dyplom i nagrodę za aktywne promowanie bezpieczeństwa ruchu drogowego wśród uczniów.
Zadowoleni i z uśmiechem na twarzy powróciliśmy do szkoły.

M.Panek-Sojka, M.Gawlik