Dni zdrowia

Corocznie w miesiącu październiku
w Publicznym Gimnazjum Nr 1
im. Jerzego Brauna organizowano DNI ZDROWIA.W bieżącym roku szkolnym w nieco zmienionych warunkach
tj. obecnie w Szkole Podstawowej Nr 2
z oddziałami gimnazjum przeprowadzono XII edycję tego wydarzenia.

Akcje prozdrowotne odbyły się w dniach 11 i 12 X 2017r. w ramach realizacji XII edycji programu edukacyjnego Trzymaj Formę.
Pierwszego dnia nasi uczniowie spożywali warzywa i owoce o barwie żółtej (DZIEŃ ŻÓŁTY),
a najodważniejsi smakosze wzięli udział
w konkursach na :

-MISS CYTRYNOWEGO UŚMIECHU 2017 - została nią Kasia Radło
-MISTERA PAPRYCZKOWEGO UŚMIECHU 2017- tytuł ten uzyskał Karol Bieś.
„Wygraj zdrowie-junior” to z kolei konkurs wiedzy o tematyce prozdrowotnej. W tych rozgrywkach bezapelacyjnie wygrała Zuzia Mosio, która uzyskała maksymalną ilość punktów i zdeklasowała konkurencję, II m. zajęły ex. Olga Ciecińska oraz Weronika Kogut, III m. zaś przypadło Bartoszowi Fido.
12 X 2017r. po uroczystym otwarciu, którego dokonali Państwo Wicedyrektorzy naszej szkoły odbyła się degustacja zdrowej żywności.
Smakołyki przygotowali uczniowie kl.2b GM i 2c GM pod kierunkiem p. Pawła Mikosa oraz młodzież pod opieką p. Katarzyny Wójcik.
Przedsięwzięcie pod nazwą DNI ZDROWIA miało promować świadomy wybór zdrowej żywności oraz uczyć przygotowywania pełnowartościowych a nie wysokokalorycznych posiłków. Przeprowadzono je również w ramach Międzynarodowego Dnia Żywienia i Walki z Głodem.
Miejmy więc talent nie tylko do przygotowywania zdrowych pokarmów, ale także do niemarnowania żywności. Po posiłku zachęcamy do ruchu, który jest podstawą piramidy zdrowia.
Szkolne Koło PCK kieruje PODZIĘKOWANIA do Dyrekcji, Nauczycieli, Rodziców, Uczniów oraz Wszystkich ,którzy wsparli tę pożyteczną akcję.

K.Wójcik