Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

13 października odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Święto to obchodzone jest w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.
Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Dyrektor Centrum Usług Wspólnych p. Marta Chrabąszcz wraz z pracownikami CUW-u p. Henryką Światłowską oraz p. Anną Kopeć, ks. Prałat Józef Poremba, Dyrektor Dąbrowskiego Domu Kultury
p. Paweł Chojnowski, Przewodniczący Rady Rodziców p. Witold Reczek, Skarbnik Rady Rodziców
p. Joanna Curyło, sektretarz Rady Rodziców p. Justyna Bociek, emerytowani dyrektorzy szkoły
p. Ewa Rzeźnik, p. Marian Gajda, p. Jan Sosin, emerytowani nauczyciele p. Krystyna Szułakiewicz,
p. Maria Surowiec, p. Barbara Mazur, p. Halina Barabasz, p. Janina Flis, p. Janina Kwaśniak i pracownicy obsługi Józefa Leżoń.

Uroczysty apel odbył się w sali gimnastycznej, która na ten dzień przybrała odświętny wygląd. Na początku głos zabrała Dyrektor Szkoły p. Anna Fido, która nakreśliła kierunki pracy i rozwoju szkoły oraz złożyła życzenia nauczycielom, pracownikom oświaty i emerytom. Wiele ciepłych słów i życzeń padło z ust zaproszonych gości, były kwiaty, i słowa uznania w stosunku do dyrekcji, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Dzień Edukacji Narodowej to również okazja do wręczenia nagród i odznaczeń nauczycielom.
W tym roku nagrody Dyrektora Szkoły otrzymali: p. Beata Chmielewska, p. Małgorzata Gawlik, ks. Jacek Janiczek, p. Renata Klimek, p. Paweł Mikos, p. Małgorzata Panek-Sojka, p. Danuta Pikul, p. Marzanna Pikul, p. Justyna Wajda, p. Dorota Wielgus, p. Małgorzata Wódka, p. Lucyna Wróbel, p. Wioletta Zych.

Nagrodę Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej otrzymała Dyrektor Szkoły p. Anna Fido. Z wnioskiem o przyznanie nagrody Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej wystąpiła Pani Dyrektor dla zastępcy dyrektora
p. Krzysztofa Krakowskiego, p. Klary Wąż, p. Diady Dyda, p. Marzeny Rzepka.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Były wiersze, piosenki, tańce i humorystyczne scenki traktujące o szkole. Część artystyczną przygotowali: p. Wioletta Koszek, p. Dorota Wielgus oraz p. Dariusz Chrabąszcz, o oprawę muzyczną zadbała p. Anna Piotrowska.
Przedstawienie bardzo się wszystkim podobało, o czym świadczyły gromkie brawa i słowa uznania. Za zakończenie Pani Dyrektor Szkoły podziękowała uczniom i nauczycielom za wysoki poziom artystyczny akademii. Po akademii nauczyciele i zaproszeni goście spotkali się, by wspominać dawne czasy i dzielić się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami dotyczącymi pracy nauczyciela.

W.Koszek, A.Piotrowska, D.Wielgus, D.Chrabąszcz