Noc Naukowców

Uczniowie klasy 7c oraz 7b, w piątkowy wieczór 29.09.2017 brali udział w 11. edycji Małopolskiej Nocy Naukowców. To popularnonaukowe wydarzenie dało im niepowtarzalną możliwość odwiedzenia zazwyczaj niedostępnych zakamarków Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, supernowoczesnych laboratoriów, przedsiębiorstw, instytucji zajmujących się badaniami naukowymi, a nawet… policji.
W budynkach wyższej uczelni uczniowie zapoznali się z wystawą Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A, gdzie została im przybliżona postać Ignacego Łukasiewicza - wielkiego polskiego uczonego, obserwowali ciekawe doświadczenia. Następnie brali udział w warsztatach, gdzie poznali symulator lokomotywy, robota zwiadowczego, inteligentny dom, robili chmurę deszczową, fajerwerki w słoiku, ciecz nienewtonowską. Kolejnym punktem wycieczki było malowanie wzorów na wodzie, eksperymentowanie barwami, ścianka wspinaczkowa. Nasz wieczór zakończyliśmy wykładem dotyczącym „Kropek kwantowych” i niezapomnianymi pokazami chemicznymi. Dla uczniów naszej szkoły było to ciekawe doświadczenie, w którym wezmą udział również w przyszłym roku.

E.Marciniak