Dąbrowskie Narodowe Czytanie

W sobotę 2 września o godz. 10:30.
w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Kozaczkowej odbyło się Narodowe Czytanie Wesela Stanisława Wyspiańskiego. Pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej i Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofa Kaczmarskiego wśród pięknej scenografii pieczołowicie przygotowanej przez pracowników dąbrowskiej książnicy i przy akompaniamencie mędrzechowskiej orkiestry został przeczytany cały pierwszy akt tego modernistycznego dramatu.
Nasza szkoła miała tam swojego przedstawiciela, p. Sławomira Batora, który odtworzył postać Gospodarza. Oprócz tego z niemałą dumą możemy też zaznaczyć, że wśród czytających znalazło się kilku młodych absolwentów naszej Dwójki! Impreza
w pięknej oprawie przyciągnęła spory tłum widzów i skończyła się w okolicach godzinach dwunastej.

S.Bator