Certyfikat „Chronimy Dzieci”

Miło Nam poinformować, że Nasza Szkoła otrzymała Certyfikat „Chronimy Dzieci” przyznawany placówkom realizującym politykę ochrony dzieci przed przemocą. Cały poprzedni rok szkolny realizowaliśmy zadania, by móc spełnić standardy programu ochrony dzieci.
„Chronimy Dzieci” to program profilaktyki przemocy wobec dzieci, którego autorem i koordynatorem jest
Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje). Jesteśmy jedyną szkołą w powiecie, która otrzymała Certyfikat „Chronimy Dzieci”.
Celem programu jest zapobieganie
i przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci poprzez wprowadzenie Standardów Ochrony Dzieci przed krzywdzeniem. Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, oprócz promowania wdrażania standardów, zapewnia również ofertę edukacyjno-szkoleniową, w celu podniesienia kompetencji personelu, rodziców i opiekunów w zakresie ochrony dzieci przed krzywdzeniem. Realizacja programu uwzględnia również dostarczenie dzieciom wiedzy na temat unikania zagrożeń oraz możliwości uzyskania pomocy i wsparcia w trudnych sytuacjach życiowych.

M.Rzepka