23 lutego obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Jest to wielka społeczna akcja edukacyjno - informacyjna, której celem jest przybliżenie społeczeństwu wiedzy o depresji.
Depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie i jedną z głównych przyczyn samobójstw. Wystąpieniem choroby jest zagrożony co czwarty nastolatek. W Polsce na depresję leczy się prawie 8 tysięcy dzieci i młodzieży – wynika z danych NFZ. Nie ma jednak statystyk, ile dzieci nie jest leczonych. Obraz tej choroby u dzieci bywa inny niż u dorosłych. Objawy nie zawsze są właściwie diagnozowane a czasem − bagatelizowane. W Ogólnopolskim Dniu Walki z Depresją rusza pierwsza ogólnopolska kampania społeczna poświęcona depresji u dzieci, realizowana w ramach kampanii
„Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję.”
Więcej informacji o kampanii na stronie twarzedepresji.pl
Organizatorzy kampanii: Fundacja Dzieci Niczyje, Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych oraz Stowarzyszenie Aktywnie Przeciwko Depresji. Kampanię objęli honorowym patronatem Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak i Rzecznik Praw Obywatelskich.
SK PCK